O léčebně

  

 zákaz návštěv - podrobnosti

 

Léčebna TRN (tuberkulózy a respiračních nemocí) Janov je odborným léčebným ústavem s nadregionální působností a je příspěvkovou organizací ministerstva zdravotnictví ČR. Celkový počet lůžek je 170 (130 následné specializované péče, 40 sociálních lůžek).

Janov leží 10 km jihovýchodně od Rokycan v nadmořské výšce 444 m. V jeho okolí jsou rozsáhlé lesy a jeho ovzduší patří k nejčistším také díky tomu, že leží na hranici vojenského prostoru Brdy.

Do léčebny je výborné vlakové spojení jak od Plzně, tak od Českých Budějovic. Vlaková zastávka „Mirošov“ je od léčebny vzdálena zhruba 700m.
Návštěvy pacientů je možné uskutečnit denně od 13.00 hod do 19.00 hod ve všední dny a od 12.00 hod do 19.00 hod o sobotě a neděli.
Pro návštěvníky ve věku do 15 let platí zákaz vstupu.

Celkový počet lůžek: 170 (130 následné specializované péče, 40 sociálních lůžek)
1.patro – Oddělení pneumologické : 38 lůžek
2.patro – Oddělení pneumoonkologické : 52 lůžek
3.patro – Sociální lůžka : 40 lůžek
4.patro – Oddělení pneumologicko-tuberkulózní : 40 lůžek z toho 20 izolačních

Poloha na mapě: ( UKAŽ MAPU!)

Odborné zaměření lůžkových oddělení Léčebny TRN Janov:
CHOPN (chronická obstrukční plicní nemoc - léčba exacerbací, rekondice).             
             Astma bronchiale (léčba exacerbací, OLA-obtížné léčitelné astma, rekondice).                              Pneumonie.                                                                                                                        Tuberkulóza.
Intersticiální plicní procesy.                                                                                            Respirační insuficience (indikace DDOT).                                                                   Diagnostika a diferenciální diagnostika plicních nálezů nejasné etiologie.
Fyzioterapie, komplexní plicní a pohybová rehabilitace.

Léčebna zajišťuje komplexní medikamentózní léčbu všech základních onemocnění dýchacího traktu včetně komplikujících stavů (interních, neurologických, postižení pohybového ústrojí, atd.)                                                                                

Léčebna dále zajišťuje : 

inhalační a rehabilitační léčbu
léčbu kyslíkem
elektroléčbu
léčebnou výživu a klimatoterapii

 


Přílohy
Download this file (zakaz_navstev.pdf)zakaz_navstev.pdf[ ][ ]86 kB

Aktuality